Jakie ćwiczenia i dieta na przybranie masy mięśniowej?

Witam. Wazę 74kg chce przybrać masy mięśniowej. Mam 176cm wzrostu. Proszę o doradzenie ćwiczeń oraz diety. Mam lekki tłuszcz na bokach brzucha i dość szczupłe ręce. Czy jest sens brania kreatyne nie zaszkodzi na zdrowie ?

Witam
Zanim sięgnie Pan po jakiekolwiek odżywki proponuję udać się do dietetyka, który wskaże prawidłowy sposób odżywiania się. Podczas wizyty proszę zwrócić uwagę aby dieta jaką Pan otrzyma nie była redukcyjna, czyli nie opierała się jedynie na kcal. Następnie proszę udać się do instruktora, który odpowiednio pokieruje Pana rozwój fizyczny. Proszę zwrócić uwagę aby zarówno jeden jak i drugi specjalista nie skierował Pana na różnego typu używki. Nie jest to konieczne, w Pana przypadku. Zdrowy styl życia , a więc ćwiczenia i odpowiednie posiłki rozwiążą problem.
pozdrawiam

Nie ma sensu brania suplementów białkowych, jeśli nie trenuje się regularnie na siłowni, ponieważ nie zwiększy się wtedy masa mięśniowa, a jedynie tłuszczowa.

Dieta zależy od ilości i intensywności treningów.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl