Ćwiczenia fizyczne na wystający brzuch

Witam, jestem bardzo szczupła osoba, odżywiam sie normalnie mam 25 lat i przy wzroście 167 wazę jedynie 49 kg, jednak martwi mnie duży brzuch, co wyglada nie zbyt normalnie, szczupłe nogi, bardzo mały tyłek a ten brzuch taki duży, wystający , nie mam możliwości nawet go wciągnąć, przy tym po niektórych posilkach jest naprawdę ogromny, wzdety, juz sobie z tym nie radzę.... Dlaczego tak jest ? Co robić?

Witam serdecznie,

Często tak się zdarza że osoby szczupłe mają problemy a ,,wystającym brzuchem''. Należy zwracać uwagę jakie produkty wzdymają i unikać ich w diecie. Do tego należy dbać w szczególny sposób o regularność posiłków. Powinna Pani jeść przynajmniej 5posłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Powinna Pani zjadać mniejsze porcje ale częściej. Należałoby również przeanalizować Pani dietę czy oby na pewno jest odpowiednio zbilansowana i dostarcza pani wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Pani waga jest stanowczo za niska i być może problem tkwi w zbyt ubogim jadłospisie.
Proponuje również wzmocnić mięśnie brzucha poprzez ćwiczenia fizyczne. Nie ćwiczy Pani zbyt intensywnie aby waga jeszcze bardziej nie spadła. Proponuje wykonywać różnego rodzaju brzuszki. Tym sposobem nie schudnie Pani a wzmocni brzuch.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk