Ćwiczenia i dieta dla 12-latki

Skończę niedługo 12 lat, ważę prawie 60 kg a wzrostu mam więcej niż 160 cm. W szkole np. na WF próbuje się dużo ruszać. Ale to nic nie pomogło, a z resztą i tak dużo razy próbowałam schudnąć. Szczerze to moja mama mocno się moją dietą nie przejmuje nie chce iść ze mną do lekarza tylko się cały czas na mnie krzyczy że mam wziąść się za siebie. Mój jadłospis: 1 i 2 śniadania jem w domu i w szkole po szkole ok. 15.00 jem obiad zwykle jakieś zupy lub ziemniaki a kolacje jem ok. 19.00.
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Trudno jest mi ocenić Twój jadłospis bez zebrania dokładnego wywiadu żywieniowego.
Pamiętaj, aby a w akcie desperacji nie sięgać po tzw "diety cud", które skutkują przede wszystkim efektem jo-jo.
Najważniejsze jest aby odpowiednio zbilansować dietę,dostosowując ją do Twoich parametrów.
Poniżej przedstawię Ci Ci kilka wskazówek, które pomogą Ci w zmianie pewnych nawyków żywieniowych:
- Nie ma możliwości, aby organizm prawidłowo funkcjonował, kiedy spożywa się dziennie mniej niż 4 posiłki.
Najważniejsze jest pierwsze śniadanie. Wychodzenie z domu na pusty żołądek jest niedopuszczalne. Ważne aby pierwsze śniadanie było max do godziny po wstaniu z łózka, natomiast kolacja 3 godziny przed snem
- nie zapominaj o słodkich sokach i napojach. Szklanka takiego napoju, względnie soku owocowego może zawierać około 6 łyżeczek cukru. Jeżeli do tego dojdą słodkie
herbaty, kompoty, to ilość spożywanego cukru wzrasta niekiedy do kilkudziesięciu łyżeczek dziennie, co na pewno nie przyczyni się do redukcji masy ciała
- Przynajmniej dwa razy w tygodniu na stole powinna gościć ryba
- pamiętaj aby zrezygnować z sosów do ziemniaków, kasz, ryżu ...
- warto również sprawdzić (jeśli specjalista stwierdzi, że nie pojawiają się rażące błędy żywieniowe) czy nie istnieją inne/poza-żywieniowe przyczyny wzrostu masy ciała
- Nie zapominaj również o warzywach. Surowe warzywa to wielka skarbnica potrzebnych dziecku witamin, minerałów i błonnika. Mają ponadto niewiele kalorii.
Owoce warto spożywać jako deser po posiłku, ważne aby nie były spożywane po kolacji.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości w dążeniu do celu.