Ćwiczenia wytrzymałościowe po operacji przepukliny pachwinowej

witam, 20stycznia 2015 mialem operacje przepukliny pachwinowej lewostronnej prostej z uzyciem siatki metoda Lichtensteina, nic mnie nie boli i nie odczuwam rany, lekarz ktory po tygodniu sciagal mi szwy powiedzial ze po 3 tygodniach moge biegac i cwiczyc bez obciazenia. Czy po okresie 9tygodni moge zaczac stopniowo cwiczyc wytrzymalosciowo na silowni na lekkich ciezarach ? czy odczekac jeszcze jakis czas?

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

zgadzam się jak najbardziej z lekarzem prowadzącym. Po miesiącu po zabiegu zalecam pacjentom powrót do aktywności zbliżonej do normalnej, tzn. z wyłączeniem dużych obciążeń, natomiast po okresie 3 miesięcy możliwa jest już pełna aktywność bez ograniczeń.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko