Częste bóle głowy u 44-latka

Mam czeste bole glowy po lewej stronire ,mam44 lata.Wykonuje prace spawacza.Czesto biore leki ,czasami nawet 4 tabletki, ,bo bol nie mija.Czasami po przebudzeniu boli mnie glowa. Mierze cisnienie i czasami jest podwyzszone.Mam tez nieraz bol lewego oka .Czy to cos groznego sie zapowiada?.czy jusz jestem uzalezniony od lekow? Moze powinienem zrobic badania glowy?Prosze o pomoc .Bardzo dziekuje za diagnoze.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Pana bóle głowy zdecydowanie wymagają dokładniejszej diagnostyki przeprowadzonej pod okiem specjalisty neurologa. Zanim jednak uda się Pan do specjalisty, proszę skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada Pana oraz zleci badania dodatkowe. Następnie zostanie Pan najpewniej skierowany do specjalisty neurologa.

Zgłąsza Pan bardzo czeste bóle głowy połowicze, lewostronne. Na pewno za często przyjmuje Pan leki pzreciwbólowe
Neurolog może zalecić badanie TK lub MRI głowy
Kalendarz bólów głowy i zapisane wartości ciśnienie krwi pomogą ustalić rozpoznanie
Ważna przymusowa pozycja pochylona i dzwiganie , przeciążenie rąk przy spawaniu!