Częste poruszanie nogami, uczucie rwania i krótkotrwałe skurcze mięśni

Dzień dobry, mam 29 lat i od długiego czasu mam problem z ciągłym poruszaniem nogami. OBJAWY:częste poruszanie nogami podczas siedzenia i zawsze podczas zasypiania/poruszanie stopami przez sen (moje 1,5 roczne dziecko także porusza stopami zawsze jak siedzi)/nieprzyjemne uczucie rwania nóg podczas leżenia/delikatne i krótkotrwałe skurcze mięśni Jest to na tyle uciążliwe, że w pracy ciągle zwracają mi uwagę, abym nie "szurał" nogami. Nasila się wieczorem. Będę wdzięczny za wskazówki

Aleksander Ropielewski

Sugeruję wizytę u neurologa, być może cierpi Pan na zespół niespokojnych nóg. Diagnostykę należy zacząć od zbadania poziomu wit B12 kwasu foliowego Fe, Na i Ca w surowicy krwi i ew. rozpocząć suplementację