Częste ziewanie, by złapać pełen oddech

Witam Mój problem polega na częstym ziewaniu by złapać pełny oddech mam też duszności tak jakby w brzuchu coś mi blokowało i wzdęcie i problem podczas jedzenia tak jakby powietrza mi brakowało.Jak leże i się uspokuje to oddycham nosem. Z góry dziękuje za odpowiedz Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy są dość niespecyficzne, co oznacza, że nie ma takiej możliwości, by tylko na tej podstawie postawić jednoznaczną diagnozę. Z opisu wynika jednak, że problemy mogą mieć podłoże psychogenne. W celu wykluczenia patologii somatycznych sugeruję konsultację z lekarzem POZ.