Czop śluzowy w 18 tygodniu ciąży

Jestem w 18 tygodniu ciąży. Przy wizycie w toalecie zauważyłam na wkładce higenicznej taką śluzową, kulkę. Rozciągliwą, klejąca koloru kremowego.Mój lekarz nie odbiera telefonu, a ja się stresuję. Czy to mógł być czop śluzowy? Na ostatniej wizycie wszystko z szyjką było ok. Często mam twardy brzuch więc przyjmuję Luteinę. Proszę o odpowiedź.

Jeśli rzeczywiście jest to czop śluzowy to zły znak, mogący świadczyć o dojrzewaniu i skracaniu szyjki. Konieczny jest wypoczynek, NoSpa, Luteina - jak najbardziej nadal, preparaty magnez - to od zaraz, ale najważniejsza jest ocena szyjki w badaniu ginekologicznym i usg przezpochwowym.
Jednak istnieje spore prawdopodobieństwo, iż niewłaściwie zinterpretowała Pani upławy i nic się nie stanie. Ale sprawdzić wyjaśnić to należy pilnie. Powodzenia.