Czy bać się badania HSG?

WITAM. MAM MIEĆ ROBIONE BADANIE HSG. STRASZNIE SIĘ BOJĘ I PANIKUJĘ. CZY TO BADANIE JEST BARDZO BOLESNE?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Proszę nie obawiać sie badania. HSG, czyli histerosalpingografia, to badanie rentgenowskie (a właściwie jego specjalny rodzaj - fluoroskopia) macicy i jajowodów z użyciem kontrastu - środka cieniującego, podawanego do jamy macicy.

Pozdrawiam serdecznie