Czy ból kujący utrudniający poruszanie się oznacza komplikację u osoby po operacji przepukliny pachwinowej?

Witam, jestem ponad 3 tygodnie po operacji przepukliny pachwinowej z użyciem siatki. 3 dni temu zdarzyło mi sie podnieść z szarpnięciem około 50 kilo. W tej chwili czuje ból przy dotykaniu w miejscu bezpośrednio pod blizną oraz podczas niektórych czynności, ból jest kujący i czuję go ale nie jest to ból, przez który nie mogę sie ruszać. Czy mogło się coś zerwać? Czy tylko się nadwyrężyło? dodam że mam 18 lat i jestem wysportowany. Dziękuje z góry za odpowiedź.

Lek. Wojciech Zygmunt

Po operacji przepukliny pachwinowej powinien pan prowadzić oszczędzający tryb życia unikający nadmiernego wysiłku fizycznego przez co najmniej 1 miesiąc od zabiegu. Jeżeli ból się utrzymuje i/lub nasila powinien pan skontaktować się z chirurgiem w poradni.