Czy botoks pomoże na kręcz szyi?

Witam, mam zdiagnozowany kręcz szyi, prawdopodobnie od bardzo długiego czasu leżenia na jednym boku oraz z wysoko podniesionymi poduszkami. Dodam że biorę od ponad 4 lat leki psychotropowe. Początkowe ćwiczenia zlecone od fizjoterapeuty niewiele zdziałały. Prosze Was o pomoc czy toksyna botulinowa lub zabieg operacyjny w tym coś pomoże? Toksyna jak i sam zabieg są refundowane czy sie płaci? I czy podczas takiego zabiegu można być na tzw. Głupim jasiu? Pozdrawiam

Ja też proponuję jeszcze raz udać się do innego fizjoterapeuty, nie na ćwiczenia, a raczej na celowaną terapię. Na operację czy podanie botuliny zawsze będzie czas.
Pozdrawiam!