Czy brak widocznego serca w zarodku 3mm jest powodem do niepokoju?

Wit. Bylam dziś na pierwszym jest. Lekarz określił ciążę na 5 tydzień. Zarodek ma ok 3mm ale jeszcze nie do końca bylo wiedoczne serduszko czy to normalna wielkość? Czy jest powód do niepokoju? To mija druga ciąża a przy pierwszej serduszko przestało nic w 8 tygodniu.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jest to bardzo wczesny okres. Za tydzień lub 2 powinna Pani udać się na wizytę kontrolną. Do tego czasu nie ma co się martwić na zapas. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej jest pytać o wszystko lekarza prowadzącego, ponieważ on ma najszerszą wiedzę na temat stanu Pani i Pani dziecka.