Czy da się wyciągnąć osobę ze szpitala psychiatrycznego?

Witam. Dnia 9 marca poklucilam sie z mexem poszedl do szpitala na izbe przyjec z tamtat go przewiezli do psychiatryka na oddzial zamkniety do konca miesiaca a poszedl bo go wyrzuciłam z domu poprostu aie poklucilismy i nie mial gdzie pojsc spac udal glupka podpisal zgode leczenia na 14dni chcial wyjsc na zadanie ale mu cofli to wyjscie i sad zadecydowal ze musi zostac na obserwacji. Jest wyznaczony termin slubu on pracuje i jest jedynym wyzywicielem rodziny prosze o pomoc co to teraz ? Chce wyjsc a nie moze a nie leczyl sie wcześniej psychiatrycznie byl ale to jednorazowo. Weronika

Witam,
Biorąc pod uwagę, iż sprawa już trafiła do Sądu dobrze by było udać się do prawnika po pomoc.
Jeżeli tylko będzia miała Pani okazję skontaktować się z lekarzem prowadzącym bądź ordynatorem, proszę spróbować. Warto wprost przedstawić jak doszło do zaistniałej sytuacji.
Pozdrawiam,
Jacek Romański

Przede wszystkim takie postępowanie może narazić państwa na odpowiedzialność karną Proponuję przemyśleć w dalsze kroki dwa razy