Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy drżenie mięśni i zaburzenia równowagi świadczą o nerwicy?

poltora roku temu zaczela mnie bolec reka wmowilam sobie zawal dostalam tachykardi pozniej bolala mnie glowa wmowilam sobie raka od wrzesnia 2016 odczuwam dziwne uczucie w miesniach sa takie jak z olowiu najbardziej nad kolanami mialam mri glowy wyszlo ok od 9 miesiecy boje sie sla doszlo do tego ze czuje robaczki prady w nodze wibracje szarpniecia miesni drzenia ciagle o tym mysle wydaje mi sie ze trace rownowage u neurologa bylam wykluczyl sla po badaniu mlotkiem czy to moze byc z nerwicy ?
KOBIETA, 26 LAT 3 miesiące temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Witam, jeśli neurolog w swoim badaniu wykluczył schorzenia neurologiczne, najprawdopodobniej są to objawy zaburzeń nerwicowych. Zarówno Pani koncentracja na zdrowiu, lęk przed pojawieniem się poważnej choroby (pisze Pani o raku), jak również objawy przypominające schorzenia neurologiczne (drżenia, mrowienia, "prądy") spełniają kryteria objawów nerwicowych. Zaburzenia nerwicowe mogą czasem występować pod postacią objawów somatycznych, tzn. odczuwanych z ciała i nie łączonych z emocjami. Zalecam Pani konsultację z psychologiem klinicznym.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety