Czy guzek w odbycie zniknie po ciąży?

Witam, jestem w 8 mc ciąży, od ponad miesiąca "coś" wystaje mi z odbytu. Nie potrafię bliżej określić co to jest, taka jakby kulka, od kilku dni zauważyłam, że ta "kulka" się powiększa. Nie mam problemów z wyproznianiem sie, jednak caly czas swędzi mnie odbyt, a wokół tej kulki zaczyna mnie już pobolewac. Co to może byc? Czy to zniknie po ciąży?

Lek. Tomasz Budlewski

Mogą być hemoroidy . Wskazana wizyta u lekarza ginekologa prowadzącego ciąże po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecic dalsze postepowanie