Czy hemoroid tak szybko odpadł?

Dzień dobry, ok. 15:00 miałem wykonane gumkowanie barrona na hermoroida wewnętrznego. Doktor kazał tego dnia nie defekować, ale nie wytrzymałem i po ok. 11 godzinach od założenia gumki musiałem iść do toalety. Po wypróżnieniu widziałem w toalecie czarną gumkę śr. 4 mm. Czy to oznacza, że gumka się zsunęła? Czy to w ogóle możliwe, aby hemoroid odpadł po zaledwie 11 godzinach od założenia gumki?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety na efekty w przypadku gumkowania metodą Barrona należy czekać ok. 7-16 dni. Jest to czas potrzebny, by doszło do niedokrwienia guzka krwawniczego, wskutek czego zmiana usycha i odpada. Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-hemoroidow-zewnetrznych.

Znamienne jest to, że zauważył Pan opaskę po incydencie defekacji – prawdopodobnie jest to oznaka zsunięcia się jej wskutek silnego parcia. Proszę skonsultować się z proktologiem, który przeprowadzał zabieg – prawdopodobnie konieczne będzie powtórzenie procedury zakładania ligatur na guzki krwawnicze.

Być może zainteresuje Pana także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/hemoroidy-charakterystyka-przyczyny-objawy-diagnostyka-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.