Czy istnieje duże ryzyko ciąży w takim wypadku?

Witam, Wczoraj uprawialem z dziewczyna seks analny bez zabezpieczenia.Kalendarzyk menstruacyjny pokazywał dzien przed planowanym okresem czyli dzien nie plodny,do tej pory nie dostala okresu.Czesciowo doszlo do wytrysku w odbycie,istnieje mozliwosc ze wytrysk sciekl na pochwe(dziewczyna nieswiadomie go wytarla).Martwimy sie czy moze w ten sposob zajsc w ciaze.Warto zaznaczyc ze spermy bylo malo bo wytrysk byl tylko czesciowy.Prosze o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ryzyko zajścia w ciążę podczas stosunku analnego jest małe. Mimo to, nie można go całkowicie wykluczyć, ponieważ w ten sposób sperma może dostać się również do dróg rodnych.

Jeśli były to faktycznie dni niepłodne, występujące tuż przed menstruacją, to ryzyko jest jeszcze mniejsze. Mimo to, warto, aby dziewczyna zrobiła test ciążowy po około 14 dniach od tej sytuacji. Po tym czasie wynik powinien być już wiarygodny.

Warto pamiętać, że okres może spóźniać się nie tylko z powodu ciąży, ale również na skutek innych czynników, takich jak: stres, odchudzanie, infekcje lub nadmierny wysiłek fizyczny.

Ponadto nasz ekspert podpowiada, aby stosować prezerwatywy podczas seksu analnego, ponieważ zminimalizuje to ryzyko wystąpienia infekcji.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uprawienie-stosunkow-analanych-bez-antykoncepcji,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-po-seksie-analnym,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-po-seksie-analnym-bez-zabezpieczenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.