Czy jedząc codziennie całą cytrynę, zakwaszę sobie organizm?

Witam, czy jedząc codziennie całą cytrynę zakwaszę sobie organizm? Czy nie szkodzę sobie? Pozdrawiam

Dzień dobry,
Cytryna pomimo swojego kwaśnego smaku posiada właściwości silnie alkalizujące organizm (odkwaszające). Dodatkowo jest ona dobrym źródłem witaminy C, dzięki czemu poprawia odporność organizmu i wpływa dobrze na stan skóry i paznokci. Dodatkowo biała skórka oddzielająca plastry cytryny od siebie zawiera mnóstwo pektyn wpływających świetne na funkcjonowanie układu pokarmowego. W związku z tym regularne spożywanie cytryn lub soku z cytryny wpływa na organizm bardzo korzystnie. Warto pamiętać jedynie o dokładnym wyszorowaniu skórki przed obraniem, gdyż cytrusy są spryskiwane substancjami chemicznymi mającymi przedłużyć ich świeżość i zapobiegać pleśnieniu podczas transportu. Nie wystarczy opłukanie cytrusów wodą - należy je przed obraniem i spożyciem wyczyścić najlepiej szczoteczką przeznaczoną właśnie do tego celu. Pozdrawiam.