Czy jest duże ryzyko HIV w tej sytuacji?

Witam , tydzień temu korzystałem z prostytutki sex w prezerwatywie , i sex oralny waginalny bez zabezpieczenia tzw 'minetka' niby tylko przez chwilę. Boje się że mogłem zarazić się HIV , słyszalne że one nawet jak maja okres to się kochają tylko wkładają jakieś gumki do pochwy.. czy duże jest prawdopodobieństwo że będę miał HIV? Dodam że nie umyłem od razu członka, zębów też nie , i ogólnie nie brałem prysznica .. proszę o pomoc. Mężczyzna 27 lat .
MĘŻCZYZNA, 27 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zdaniem naszych ekspertów (m.in. z zakresu medycyny chorób zakaźnych) ryzykowny stosunek oralny bez zabezpieczenia może nieść ze sobą groźne konsekwencje w postaci chorób wenerycznych oraz zakaźnych.

Choć ryzyko zarażenia HIV w ten sposób nie jest duże, to mógł Pan również zarazić się kiłą, chlamydiozą, kandydozą, rzęsistkowcem, rzeżączką, wirusem HPV lub HSV. Wskazany jest więc wywiad lekarski, badanie, diagnostyka oraz ewentualne leczenie. Proszę udać się do dermatologa bądź lekarza medycyny zakaźnej.

W naszym serwisie pojawiało się wiele podobnych pytań. Znaleźć je można pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/seks-oralny-bez-zabezpieczenia-z-prostytutka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-seksie-oralnym-moge-miec-hiv,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozliwe-jest-zakazenie-hiv-mlodego-mezczyzny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.