Czy jest jakiś sposób na pozbycie się podskórnej guli na czole?

Dawid 17 lat Na środku czoła wyskoczyła mi taka buła podskórna, nie było wielkiego zaczerwienienia i szybko zeszło, ona się  zmniejszała do pewnego stopnia ale została jeszcze. Próbowałem wypalać to tonikami i nabawiłem się tylko strupa. Strup zszedł i została dalej. Byłem u pani dermatolog i stwierdziła ze może zejdzie a może nie, że nie powinienem się tym przejmować, że bardzo nie widać... nie przepisała i nie doradziła mi nic. Buła jak jest tak jest i źle się z nią czuje. Wyskoczyła mi po zrobieniu maseczki oczyszczającej. Czy są jakieś sposoby żeby się tego pozbyć ? jakieś maści kremy które pomogą żeby się  to zresorbowało... Z góry dziękuję za odpowiedź :)

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Nie ma możliwości zalecenia leczenia bez postawienia rozpoznania, które jest możliwe dopiero po zbadaniu, obejrzeniu zmian i dokładnym zebraniu wywiadu.

Na pewno zmiany proszę nie drażnić, nie wyciskać. Proszę również nie przesuszać nadmiernie skóry znajdującej się ponad zmianą.
Wskazana byłaby ponowna wizyta u lekarza lub ewentualnie kosmetyczki, może warto spróbować peelingów mechanicznych czy ewentualnie laseroterapii, jednak jeszcze raz podkreślam bez obejrzenia zmiany trudno się jednoznacznie wypowiadać.

Pozdrawiam.