Czy jest lek, który uśmierzy ból palca u nogi?

Witam. Gram w pilke nożną i pewnego dni zaczął boleć duży palec u nogi. Już kiedyś tak miałem. Jak się go dotknie to boli, jest lekko spuchnięty. Myślałem, że wrósł mi się z boku paznokieć, więc go dość mocno wycialem, ale to nie to bo dalej boli. Być może coś przez przypadek wyciałem (duszyczkę?). Czy jest jakiś lek, który uśmierzy ból i wyleczy ten palec?

Należy ustalić przyczynę takiego stanu, jeśli nie jest ona zauważalna samodzielnie, proszę udać się do specjalisty (np. dermatolog bądź podolog).
Z uwagi na sport jaki Pan uprawia (konieczność noszenia dolegających butów) wrastanie paznokci jest bardzo powszechnym problemem i jest to możliwa przyczyna bólu.

Proszę zgłosić sie do podologa lub kosmetyczki zajmującej się pedicurem leczniczym, obejrzy palec, być może jest potrzeba założenia klamry korygującej.