Czy jest możliwość usunięcia zęba na ostrym dyżurze stomatologicznym NFZ mając założony aparat ortodontyczny?

Dzień dobry. 1,5 roku temu zdecydowałem się na założenie aparatu ortodontycznego celem naprostowania swoich zębów. Leczenie przebiegało dobrze, jednakże okazało się, ze górna szóstka która kiedyś była leczona kanałowo nie nadaje się do dalszego leczenia i musi zostać usunięta. Zęba próbowano ratować, jednakże na nic się to zdało i przez pół roku mam „otwartego” zęba. Niedawno zaczął z zęba wydzielać się brzydki „gnilny” zapach. Wyczytałem, ze może być to zgorzel. Zacząłem również odczuwać ból w okolicy tego zęba. Moje pytanie brzmi następująco: czy jest możliwość usunięcia takiego zęba na ostrym dyżurze stomatologicznym NFZ, mając założony aparat? Na prywatna wizytę w klinice gdzie zakładałem aparat czeka się kilka tygodni. Będę bardzo wdzięczny za poradę.

Powinien Pan udać się do swego ortodonty w celu zdjęcia drutu i rurki bądź pierścienia z szóstki - proszę poprosić o awaryjną wizytę. Pozdrawiam