Czy jest ryzyko immunizacji?

Jestem w 27 tyg ciazy[A Rh-,mąż 0Rh ]robiłam 3 testy coombsa (6, 13, y 23 tydz)wyszły negatywnie. 4 lata temu poroniłam w 5 tyg ciazy,wtedy nie podano mi szczepionki anti D .Lekarz sugeruje zrobienie coombs'a w 28 i ewentualnie przyjęcie szczepionki profilaktycznie i pozniej po porodzie.Szczepionkę musze sobie sama kupić i jest kosztowna,czy ryzyko immunizacji jest duze w moim przypadku czy wystarczy tylko anti D po porodzie?-jaka wartość szczepionki mam przyjąć w 28 tyg, jeśli sie zdecyduje?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje kierować sie zaleceniami lekarza prowadzacego ciąże.