Czy jest ryzyko zapalenia płuc po cesarce?

Witam. Moja siostra urodzila przez cesarskie ciecie synka. Maly od razu po porodzie nie oddychal i doszlo do zatrzymania akcji serca. Podano adrenaline i pomoglo. Dodatkowo maly plul krwia wtedy gdy lekarz włożył mu rurke udrozniajaca. Zabrano go do innego szpitala i tam lezy pod respiratorem i maszyna ktora chlodzi cialo. Okazalo sie za ma zapalenie pluc. Czy grozi mu cos powaznego np. Niedotlenienie?

Lek. Paweł Szadkowski

Niestety tak, w opisanej sytuacji mogą wystąpić różne powikłania, jednakże musi Pani porozmawiać lekarzem prowadzącym leczenie noworodka, gdyż nie znając wyników jego badań, nie widząc badań obrazowych, ciężko określić, jakie jest rokowanie. Lekarz na pewno udzieli wszelkich informacji.