Czy jest to normalna reakcja organizmu po zabiegu u dentysty?

Witam serdecznie. 3 dni temu odwiedziłam swoją dentystkę w celu wyleczenia dolnej, lewej ósemki którą muszę zostawić póki co ponieważ jest w dobrym stanie. Miałam tylko jedną małą dziurkę którą dentystka zalepiła białą plombą. Wspomnę również że poprosiłam o znieczulenie. I dentystka kilka razy znieczulała miejsca dookoła owej ósemki ponieważ jedno pojedyńcze znieczulenie na mnie nie zadziałało. Od zabiegi mineły 3 dni tak jak wspomniałam wcześniej i od 2 dni mam obolałe węzły chłonne pod żuchwą i miejsce dookoła leczonego zęba również. Sam ząb nie boli. Chciałam zapytać czy jest to normalna reakcja organizmu po zabiegu u dentysty? Ciężko przełknąć mi ślinę, a nie wspomnę o przełykaniu jedzenia bo mam z tym problem. Dziękuje za odpowiedź. Natalia

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl