Czy konieczne jest doszczepienie 12-latki?

Witam córka była szczepiona szczepionka infanrix hexa, ostatnio pobralam krew na wytworzenie przeciwciał wynoszą one tylko 10 czy trzeba ja doszczepic? Ma 12 lat Czy szczepionka byla nieskuyrczna

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani dokładnie, przeciwko jakiemu czynnikowi są skierowane badane przeciwciała, więc nie mogę odpowiedzieć, czy jest to dobry wynik. Najpewniej nie ma powodu do niepokoju, w razie wątpliwości proszę pokazać wynik pediatrze na wizycie.