Czy konieczny jest antybiotyk w ciąży?

Witam Mam pytanie, jetem w 15 tygodniu ciąży, zrobiłam wyniki Toxoplazmozy igg 125, igm 0,55, awidność 0,074. Proszę o pomoc, czy konieczny jest antybiotyk, bo odnoszę wrażenie, że moja pani doktor nas trochę naciąga, ponieważ na pierwszej wizycie powiedziała, że nie ma konieczności leczenia przy takich wynikach, a po zrobieniu awidności nagle stwierdziła, że trzeba dalej leczyć ( koszt wizyty 350zł, co dwa tygodnie), plus antybiotyk. Bardzo proszę o radę. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

bez podania norm nie można się wypowiedzieć, proponuję ponownie udać się do lekarza prowadzącego ciąże aby określił dalsze postępowanie.