Czy konieczny jest MR po uszkodzeniu kolana?

Witam. Stwierdzono u mnie uszkodzenie stawu Kolanowego nosiłem gips 3 tygodnie po zdjęciu gipsu noga w kolanie spuchnięta stopa puchnie podczas złego stania a nogi nadal nie mogę wyprostować i jak boli mnie w kolanie przed i jak i teraz po gipsie . Czy USG stawu kolanowego pomoże czy trza zrobić Rezonans Magnetyczny ? A tak właściwie czy noga przy zerwanych więzadłach może boleć i puchnąć ? Bo po założeniu dowiedziałem się ze mam prawdopodobnie na 90% zerwane więzadła :( Proszę o pokierowanie co zrobić żeby normalnie funkcjonować Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest rozszerzenie diagnostyki i wykonanie mri i lub usg stawu, prosze koniecznie zgłosić się dolekarza ortopedy.