Czy kruszący się ząb mógł spowodować poronienie?

Witam mam pytanie .... Mam zęba który kwalifikuje sie do usunięcia chirurgicznego ponieważ jest on równy z dziąsłem... Jest tez zepsuty ale pobolewa tylko wtedy gdy dostaną sie do niego kawałeczki jedzenia. I tu moje pytanie czy taki ząb (8 ka) który sie kruszył mógł spowodować 2 poronienia?? Ale nie samoistne tylko na wizytach okazywało sie ze serduszko nie bije ... Proszę mi powiedzieć czy taki ząb może mieć coś wspólnego z poronieniami ? Dziękuje i pozdrawiam.

Dzień dobry
To bardzo trudny temat i właściwie bezpośrednio teraz nie do wyjaśnienia.
Jedno jest pewne- to ognisko zapalne siejące. Może być pośrednim czynnikiem , dodatkowym, sprzyjającym poronieniu itd, ale prawie na pewno nie bezposrednim.
I drugie jest pewne- proszę wreszcie pozbyć się tego zęba, a raczej jego resztek.
Pozdrawiam
lek stom Bartosz Niedziólka
www.extra-dent.pl
www.doktorbart.pl