Czy kurację 10-dniowa Metronidazolem można rozpocząć podczas miesiączki?

Witam, Czy kurację 10-dniowa Metronidazolem można rozpocząć podczas miesiączki? Oraz czy podczas tej kuracji można współżyć czy raczej jest to odradzane ?

Dzień dobry,
na czas terapii należy powstrzymać się od współżycia.
Jeżeli terapia jest doustna, można ją rozpocząć w trakcie miesiączki, jeżeli dopochwowa, należy leczenie rozpocząć po miesiączce.
Pozdrawiam