Czy laser mógł zaszkodzić moim oczom?

Podczas użytkowania domowego depilatora IPL niestety przypadkowo lampa błysnęła mi w oczy gdy nie było styczności ze skórą. Producenci depilatora zapewniają, że jest bezpieczny dla oczu i można go stosować bez okularów ochronnych. Lecz obawiam się czy z moim wzrokiem nic się nie stało, co mam robić?

Dzień dobry, może być Pani spokojna. IPL to pulsacyjne światło więc jego błysk można porównać do błysku flesza z aparatu fotograficznego. Jeżeli zauważy Pani niepokojące objawy jak np. nadmierna suchość oka proszę skonsultować się z okulistą :)