Czy lek Petylyl jest dozwolony w ciąży?

Czy Petylyl można przyjmować w trakcie ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Petylyl to lek stosowany w przypadku różnych form depresji. W związku z tym, że istnieje prawdopodobieństwo, że środek ten będzie oddziaływał na płód nie należy go stosować w czasie ciąży.

Ponadto preparat ten może przenikać do mleka matki, dlatego kobiety karmiące powinny skonsultować się z lekarzem, zanim rozpoczną stosowanie tego leku.

Kwestia zażywanie leków w ciąży została poruszona w jednym z naszych artykułów, który znaleźć można pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/leki-w-ciazy.

O stosowaniu leków na depresję w ciąży można natomiast przeczytać w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-w-ciazy-mozna-brac-leki-na-depresje-i-srodki-przeciwbolowe. Zachęcamy do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.