Czy lek przeciwbólowy spowodował ból żołądka?

Witam ostatnio po przejściu kołki nerkowej i przypisania przez lekarza ketonalu 100mg zaczął bolec mnie żołądek czy to możliwe ze to po tym leku przeciwbólowym Dodam ze zdarza mi się taki ból pierwszy raz w życiu ale z ketonalem 100 mg mam styczność pierwszy raz dodam iż wziąłem 5 tabletek w ciagu 3 dni a po wysikaniu kamienia zaprzestałem stosowania leku po czym na następny dzień pobawił się ostry ból jakby pieczenie i kłucie

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

lek przeciwbólowy Ketonal może doprowadzić do wystąpienia działań niepożądanych, takich jak zaburzenia żołądka i jelit.

Producent tego leku informuje o możliwości pojawienia się niestrawności, bólu brzucha, nudności, wymiotów oraz jadłowstrętu. Czasem lek ten może doprowadzić do zaparć, biegunek, wzdęć lub zapalenia błony śluzowej żołądka. Najprawdopodobniej więc ból żołądka związany był z zażywaniem leku Ketonal.

Gdyby dolegliwości te utrzymywały się jednak dłużej, proszę odwiedzić lekarza i poinformować go o tym fakcie.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-brzucha-po-zastrzyku-z-ketonalem,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-brzucha-po-przyjeciu-21-tabletek-ketonal-forte,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-brzucha-po-przyjeciu-opakowania-tabletek-ketonal-forte.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.