Czy lekarz powinien podczas badania USG zmieniać rękawiczki?

Podcast niedawnej wizyty u ginekologa lekarz po wykonaniu dopochwowego USG Majak wciaz te same rekawiczki dotykal Kostas na odpadki a Potem przystapil do wykonania wymazu. Wciąż w tych samych rękawiczkach ! Zamurowało mnie I nie zareagowałam. Czym mogłam się zarazić ? Jakie zrobić badania ?

Powinny być użyte rękawiczki do bezpośredniego badania pacjenta.