Czy lekarz rodzinny może wystawić zwolenienie?

Witam jeśli jestem w 4tygodniu ciąży a ginekologa mam dopiero za 3tygodnie jest możliwość żeby lekarz rodzinny wystawiał zwolnienie do tego czasu ponieważ pracuję w wojsku i wykonuje dość ciężką pracę i się boję o dziecko ?
KOBIETA, 22 LAT 3 miesiące temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w sytuacji, gdy jest Pani w 4 tygodniu ciąży i pracuje w warunkach wymagających wykonywania ciężkiej pracy, istnieje możliwość, że lekarz rodzinny może wystawić zwolnienie lekarskie.

Lekarz, po ocenie stanu zdrowia i warunków pracy, może uznać za stosowne wystawienie zwolnienia lekarskiego do czasu konsultacji z ginekologiem. Ważne jest, aby poinformowała Pani lekarza o wszystkich swoich obawach i specyfice pracy, która jest wykonywana.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zwolnienie-lekarskie-kiedy-przysluguje-wynagrodzenie-podczas-zwolnienia-dostarczenie-zwolnienia-pracodawcy-ciaza-e-zwolnienie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.