Czy mam dobre BMI? Nie jestem za chuda?

Mam 13 lat, idę do I klasy gimnazjum. Ważę 37 kg i mam z 150 cm wzrostu. Boję się, że jestem za chuda - pomocy!
13 LAT ponad rok temu

Witaj,

przy obecnym wzroście Twoja masa ciała jest idealna. W przypadku osób w Twoim wieku nie używa się wzoru BMI, ale siatek centylowych oraz innych wskaźników. Wynik BMI jest mylący, więc się nim nie sugeruj. Faktem jest jednak, że Twoja masa ciała nie powinna się zmniejszać. Możesz wydać się sobie szczuplejsza od rówieśniczek, ale być może dojrzewanie płciowe jest jeszcze przed Tobą, wtedy też zmieni się Twój wygląd (urośniesz, przytyjesz, Twoje ciało nabierze kobiecych krągłości).

Pozdrawiam!
Ula Bieniek