Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mam grzybicę pochwy?

Od trzech dni przyjmuję tabletki antykoncepcyjne - nigdy wcześniej nie stosowałam tego rodzaju antykoncepcji. Już na drugi dzień po zażyciu czułam swędzenie w okolicy pochwy. Swędzenie nie jest odczuwalne przez cały czas, tylko parę razy w ciągu dnia. Dodam jeszcze, że moja miesiączka spóźniała się 2 tygodnie, zazwyczaj trwała tydzień i była obfita, ale tym razem była bardzo lekka, nic mnie nie bolalo i skończyła się po 2 dniach. Podczas stosunku z partnerem czułam nieprzyjemne pieczenie i swędzenie. Teraz przyglądnęłam się sobie uważniej i zauważyłam, że moja pochwa jest nabrzmiała, opuchnięta. Nie ma w ogóle wydzieliny pochwowej, jedyne co - to bardzo gęsta wydzielina wewnątrz pochwy, przypominająca twarożek albo krem Nivea. Nic mnie nie boli. Czy to coś poważnego? Czy może skutki przyjmowania antykoncepcji, reakcja na tabletki? A może spowodowane jest to mydłem, jakie stosuję (ponieważ używam zwykłego mydła)?
KOBIETA ponad rok temu

Jak wykonać test ciążowy?

Witam.

Objawy opisywane świadczą o zakażeniu grzybiczym a nie o reakcji alergicznej na przyjmowane tabletki. Proszę udać się do ginekologa, który po zbadaniu Pani dobierze leki dla Pani i Pani partnera.

Pozdrawiam.

Specjalista dermatolog i wenerolog.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety