Czy jest to poważna choroba pochwy?

Mam 17 lat i od jakiegoś czasu zaczęły mnie martwić zbyt intensywne upławy z pochwy. Są one rzadkie, jakby żółtawe i maja bardzo intensywny i nieprzyjemny zapach zbliżony do odoru stęchlizny. Martwi mnie to tym bardziej, że dziać się tak nie zaczęło po stosunku z chłopakiem, a wydaje mi się, że raczej po rozpoczęciu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Będąc u swojego lekarza powiedział mi, że wzmocnione upławy nie maja związku z przyjmowaniem doustnej antykoncepcji. Pochwa ani srom w sumie mnie nie swędzi, ani nie zauważyłam zmian koloru, ale kiedy chciałam dogłębniej wypłukać tą dziwną wydzielinę zauważyłam, że wewnątrz pochwy, niedaleko wyjścia mam okrągłego,miękkiego guzka. Zupełnie nie wiem jak to nazwać. Bardzo proszę o szybką odpowiedź, ponieważ coraz bardziej czuję się niekomfortowo przy swoim chłopaku, który z tego powodu nie może mnie nawet dotknąć. Do mojego ginekologa bardzo ciężko się dostać i zarejestrowana jestem dopiero dzień przed świętami.
17 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.
Przyczyną powstania nieprawidłowej wydzieliny pochwowej może być infekcja bakteryjna, wirusowa, grzybicza. Podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych częściej dochodzi do rozwoju infekcji dróg rodnych zwłaszcza grzybiczych.

Jeżeli chodzi o drugi problem to bez badania lekarskiego i obejrzenia zmian trudno odpowiedzieć co może być przyczyną dolegliwości, zmiana może być między innymi wypustkiem błony śluzowej lub skutkiem zakażenia wirusem brodawczaka. Konieczna jest wizyta u ginekologa i wyjaśnienie przyczyny powstałej dolegliwości.

Jeżeli potwierdzi się infekcyjny charakter jednej lub drugiej zmiany proszę pamiętać o równoczesnym leczeniu także Partnera (przebieg może być u Partnera bezobjawowy).

Pozdrawiam