Czy mam ponownie usunąć pieprzyki?

Miesiąc temu usuwałam laserowo w gabinecie estetycznym 4 pieprzyki (zmiany barwnikowe) na szyi. Największy miał ok. 1cm średnicy. Zmiany nie zostały wysłane do badania (3 lata temu badałam je u dermatologa, który zalecił usunięcie laserem. Ranki ładnie się zagoiły, powstały ładne, małe blizenki, jednak dostrzegłam na największym z nich małą brązową kropeczkę. Martwię się, że moje znamię może odrastać. Pani, która robiła mi zabieg mówiła, że jak zacznie odrastać to mam przyjść i jeszcze raz je usunie. Czy to jest bezpieczne? Czy może udać się najpierw do dermatologa?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl