Czy mam się przejmować tym wynikiem krzywej cukrowej?

Witam, proszę o interpretację moich wyników badania krzywej cukrowej. Jestem w 23 tygodniu ciąży i glukoza na czczo wyniosła u mnie 5,66 mmol/l, po 60 min 7,15 mmol/l a po 120 min 8,10 mmol/l. Zaczynam się przejmować czy te wyniki są w granicach normy czy powinnam zacząć się niepokoić. Nadmienię, że w dopuszczalnym zakresie przy glukozie na czczo jest przedział 3,30-5,00 mmol/l.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Świadczy to o cukrzycy w ciąży. Proszę skonsultować się z diabetologiem.