Czy miopatia polekowa może być związana z przyjmowaniem tych leków?

Witam, nie mogę znaleźć tej informacji w zasobach Google, a to też nie do końca dobry doradca... Mam 31 lat, jestem kobietą. Chciałabym zapytać, czy miopatia polekowa może być związana z przyjmowaniem leków przeciwpsychotycznych lub przeciwdepresyjnych (różnych, brałam już prawie wszystkie substancje z tych grup na przestrzeni 13 lat)? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Witam! Tzw. parkinsonizm po neuroleptyczny w dawnych czasach nie należał do rzadkości. Aktualnie część neuroleptyków drugiej generacji nie wykazuje takich powikłań, jednak mają inne swoiste wady. Także część leków przeciwdepresyjnych może powodować mięśniowe objawy uboczne. Problem zależy od dawki leku i osobniczej wrażliwości. Dlatego ważną sprawą jest doświadczenie i poznanie farmakokinetyki. Są także leki niwelujące objawy pozapiramidowe. Pozdrawiam W. Łuczkowski.