Kiedy te leki zaczną działać?

Witam Mam 24 lata jestem kobietą i choruję na depresję. Biorę leki od niecałych dwóch tygodni i boję się że nie wyzdrowieję. Nie mogę spać po nocach mało jem i straciłam zainteresowanie swoimi pasjami. Ciężko jest mi wstać rano z łóżka. Jestem mamą i smuci mnie to że nawet przez tą depresję nie jestem w stanie opiekować się swoją córką. Mam niesamowity mętlik w głowie, dużo myślę. Mam lęki i nie wiem skąd się one biorą. Co wieczór boję się że znowu nie zasnę. Kiedy leki zaczną działać? Kiedy będę w końcu normalnie zasypiać?

Witam! Leki przeciwdepresyjne z grup SSRI i SNRI zaczynają działać dopiero po 2-4 tygodniach ich przyjmowania (zależy to od wrażliwości osobniczej) - wskazana jest cierpliwość. Pozdrawiam W. Łuczkowski.