Czy mogę jeździć autem przy cukrzycy?

Choruję na cukrzycę typu 1, LADA, jestem na insulinie, mam niedoczynność tarczycy. Pracodawca skierował mnie na badania kontrolne po otrzymaniu ode mnie orzeczenia o niepełnosprawności typu lekkiego ze względu na cukrzycę i zakaz pracy nocnej, gdzie obowiązuje w moim zakładzie praca zmianowa. Lekarz medycyny pracy, po weryfikacji skierowania stwierdził przeciwskazania do kierowania samochodem służbowym, ze względu na epizody hipoglikemii. Pracodawca zamierza rozwiązać ze mną stosunek pracy. Czy cukrzyca może być przeciwskazaniem, jeżeli jest dobrze wyrównana?

Duże ryzyko hipoglikemii, nieświadomość hipoglikemii, brak objawów przepowiadających hipoglikemię to przeciwwskazania do jazdy samochodem.

Dobre wyrównanie i brak powyższych nie jest przeciwwskazaniem do prowadzenia pojazdów.

Określa je prowadzący diabetolog w tzw karcie konsultacyjnej diabetologicznej.