Czy jest szansa, że uzyskam wymagane zaświadczenie?

Lekarz medycyny pracy poinformował mnie o konieczności wykonania konsultacji diabetologicznej że względu na wysoki cukier na czczo 224 mg/dl. Przesłanką jest jeden z czynników wymienionych na skierowaniu, tj. Kierowanie pojazdem służbowym. Poza powyższym wynikiem (jednokrotny pomiar glukometrem) nie mam sugerowanych objawów takich jak senność czy przysypianie za kierownicą. Jednocześnie badanie wzroku i badania psychotechniczne nie budziły zastrzeżeń. Nie obserwuję również u siebie innych objawów charakterystycznych dla cukrzycy. Na poniedziałek mam umówioną wizytę u lekarza rodzinnego w celu uzyskania skierowania na wykonanie krzywej cukrzycowej. Stąd też moje pytanie- czy istnieje szansa, że podczas pierwszej wizyty u diabetologa uzyskam wymagane zaświadczenie o możliwości kierowania pojazdem niezbędne do uzyskania orzeczenia lekarza medycyny pracy?
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Zdrowie kręgosłupa a krzesło w pracy - jakie powinno być?

Tomasz Chomiuk, fizjoterapeuta mówi o tym, jakie krzesła najlepiej sprawdzą się u ludzi, którzy wykonują pracę siedzącą. Krzesła, na których nasz miednica ma szansę się poruszać. Jeśli mamy możliwość wstać w trakcie pracy, np. podczas rozmowy telefonicznej, wykorzystajmy ją. Przerwy w siedzeniu na pewno posłużą naszemu kręgosłupowi.

Cukrzycę można rozpoznać przy wysokich wartościach glikemii bez objawów klinicznych. Jeżeli diagnoza się potwierdzi, prawdopodobnie otrzyma Pani wskazówki dotyczące diety i zalecenie przyjmowania leków oraz niezbędne zaświadczenie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty