Czy mogę już ćwiczyć na orbitreku?

Wyrwany ząb a orbitrek. Przedwczoraj około 12:00 miałem wyrwany ząb. Z zakładaniem szwów. Nie krwawi, nie boli. Czy mogę dziś ćwiczyć na orbitreku, czy jeszcze się wstrzymać?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

po usunięciu zęba należy powstrzymać się od nadmiernego wysiłku oraz ćwiczeń fizycznych przez co najmniej 48 godzin, choć niektórzy specjaliści z zakresu stomatologii zachęcają wydłużenia tego czasu do siedmiu dni lub nawet dwóch tygodni.

Jeśli wyrwanie zęba wiąże się z założeniem szwów, to najlepiej zrezygnować z wysiłku fizycznego minimum do zdjęcia szwów. Zdaniem naszych ekspertów wszystko zależy od indywidualnego przypadku i tego, jak długo trwa proces gojenia, dlatego najlepiej jest ustalać takie kwestie z lekarzem wykonującym dany zabieg.

W obecnej sytuacji z pewnością powinien Pan wstrzymać się od ćwiczeń na orbitreku.

Zachęcamy do zapoznania się z wypowiedziami naszych ekspertów na podobne tematy:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-po-ekstrakcji-osemki-nie-mozna-uprawiac-sportu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/powrot-do-cwiczen-po-usunieciu-zeba.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.