Czy mogę mieć hydrofobię?

Witam!!! Mam 44lata i zapisałam sie na kurs pływania i panicznie się boje położyc na plecy.Czy mam hydrofobie i jak to leczyć? Pozdrawiam

Witam,
Wydaje mi się, że gdyby Pani miała hydrofobię to nie przyszedł by do głowy Pani nawet pomysł nauki pływania, nie zbliżyłaby się Pani do wody.

Więc może po prostu jest to jak najbardziej zdrowy lęk początkującego pływaka przed nieznanym a przez to ryzykownym doświadczeniem.

W takim przypadku za jakiś czas - jak nabędzie Pani więcej umiejętności - poradzi sobie Pani z leżeniem na plecach w wodzie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Artur B.