Czy mogę pracować fizycznie po operacji przepukliny?

Witam, mam 23 lata, przez bardzo długi czas miałem "swoje" podejrzenia przepłukliny pępkowej, natomiast olewałem temat i normalnie pracowałem fizycznie bo nie odczuwałem żadnego dyskomfortu. Po dłuższym czasie zebrałem się na badanie usg, które potwierdziło przepluklinę pępkową która kwalifikuje się do konsultacji chirurgicznej. Do dnia badania wszystko wydawało Mi się "normalne" podczas pracy, natomiast po badaniu i stwierdzeniu tego przez lekarza mam chyba jakieś fobie bo mam wrażenie, że coś Mi się tam dzieje i się martwię, że coś może Mi się stać. Przepłuklina raczej była już dłuższy czas tylko tak jak wspominałem nie zwracałem na to uwagi. Moje pytanie jest następujące, czy do czasu operacji / zabiegu mogę normalnie pracować fizycznie, czasami dźwigając?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nasi eksperci uważają, że do czasu zaplanowanej operacji można normalnie funkcjonować, a więc nie ma potrzeby ograniczania pracy fizycznej. Wyjątkiem jest pojawienie się dolegliwości bólowych.

Jeśli więc aktualnie nie odczuwa Pan bólu z powodu przepukliny pępkowej, to może Pan pracować tak jak dotychczas. O szczegóły pracy warto dopytać jeszcze lekarza prowadzącego.

W naszym serwisie pojawiały się już podobne pytania dotyczące pracy fizycznej przy przepuklinie. Znaleźć je można po kliknięciu w poniższe linki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przed-zabiegiem-na-przepukline-pepkowa-nalezy-ograniczyc-prace-fizyczna,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-pracowac-fizyczne-przy-tego-typu-schorzeniach,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-z-przepuklina-pepkowa-moge-pracowac-fizycznie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.