Czy mogę przy zakrzepicy udać się do parku rozrywki?

Jestem miesiąc po stwierdzeniu zatoru płucnego i trzy tygodnie po wykryciu zakrzepicy w jednej z kończyn dolnej; od kolana do pępka. Zakończyłam hospitalizację tydzień temu. Przyjmuję raz dziennie lek arixtra. Jestem w stanie chodzić na dłuższe spacery (oczywiście noszę pończochę uciskową) i normalnie funkcjonuję. Planuję wyjazd do parku rozrywki energylandia, czy w obecnym stanie jest to dopuszczalne? Każdego dnia czuję się bardzo dobrze jedynie obawiam się przeciążeń podczas przejazdów kolejkami.

Dzień dobry,

Przeciążenia podczas jazdy kolejkami teoretycznie mogą doprowadzić do uruchomienia skrzepliny w kończynie i spowodowania kolejnego zatoru płucnego. W mojej opinii przede wszystkim należy wykonać USG Doppler układu żylnego, by stwierdzić, czy w żyłach utrzymują się jeszcze jakieś skrzepliny. Dopiero po ich wykluczeniu, można rozważyć korzystanie z atrakcji (i to również z ograniczeniem do tych łagodniejszych).

Z wyrazami szacunku, lek. Maciej Antkiewicz Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii | Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl | Oddział w Warszawie ul. Jaktorowska 5/U1 | tel. +48 22 26 60 876 | mail: warszawa@arsestetica.pl |