Czy mogę przyjmować takie suplementy na włosy?

Witam. Mam wypadające włosy, od kilku lat wypadają i nigdy nie zażywam tabletków przez 3 miesiące, zażywam najdłużej przez miesiąc. Chciałam zapytać czy mogę przyjmować 2 suplementy na włosy? Tabletki przeciw wypadaniu włosów np SkrzypoVita czy Biotebal i do tego Biotynę?
KOBIETA, 23 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Zażywanie jakichkolwiek suplementów zawsze najlepiej skonsultować jest ze swoim lekarzem, szczególnie, gdy na co dzień stosuje Pani różne dodatkowe leki. Wspomina Pani w pytaniu, że problem ten trwa już od wielu lat. W tym przypadku należałoby ustalić jego źródło. Za nadmierne wypadanie włosów może bowiem odpowiadać wiele różnych czynników.

Czasami ich zła kondycja to wynik nieodpowiedniej diety ubogiej w witaminy i minerały. Proszę zwrócić uwagę na swój jadłospis, czy faktycznie zapewnia od odpowiednią dawkę składników odżywczych. Na osłabienie włosów może wpływać też częste farbowanie czy stosowanie kosmetyków nieodpowiednich do naszych potrzeb. Wypadanie włosów może towarzyszyć także innym schorzeniom organizmu, dlatego tego problemu nie należy bagatelizować. Zachęcamy do wizyty u dermatologa oraz trychologa, aby pogłębić diagnostykę. Może Pani przebadać się również pod kątem endokrynologicznym, czy przypadkiem opisane problemy nie są wynikiem zaburzeń hormonalnych.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl, który zawiera więcej istotnych informacji na ten temat:

https://portal.abczdrowie.pl/wypadanie-wlosow-przyczyny-i-sposoby

Być może pomocne będą dla Pani również odpowiedzi ekspertów naszego serwisu na pytania o zbliżonej tematyce zadane przez innych użytkowników:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wypadanie-wlosow-u-25-letniej-osoby https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-zrobic-w-przypadku-nadmiernego-wypadania-wlosow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.