Co zrobić przy tym wypadaniu włosów?

Mam 24 lata i borykam sie z sporym wypadaniem włosów. Dziennie wypada mi ich ponad 200 (ostatnimi czasy licze Włodek po włosku) a w dodatku robia mi się zakola,głowa miejscami swędzi. Bylam u endokrynologa ale z tarczyca mam wszystko w porzadku,biore leki na astme (ale problem był juz przed lekami),jestem pod opieka dietetyka i trzymam sie diety (raz w miesiącu moze nawet rzadziej zjemy fastfood ) ,biore biotynę,a mimo to włosów wypada coraz wiecej. Co mam zrobic w takiej sytuacji?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

przyczyny wypadania włosów mogą być bardzo różne. Czasami jest to stosowanie nieodpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, zła dieta lub stosowanie niektórych leków. Bez odpowiednich badań trudno jednoznacznie stwierdzić, co może powodować takie dolegliwości u Pani. W tym przypadku zalecamy w pierwszej kolejności kontakt z lekarzem dermatologiem. Dzięki szczegółowym badaniom, będzie mógł określić, czy ten stan nie jest związany z poważnymi schorzeniami zdrowotnymi. Przydatna może się okazać również konsultacja z trychologiem. Jest to specjalista, który zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem problemów z włosami, jak również skóry głowy.

Z pytania wynika, że jest Pani pod kontrolą dietetyka oraz endokrynologa, a zlecone przez niego badania wykluczyły zaburzenia hormonalne i choroby tarczycy. W takim przypadku należy poszerzyć diagnostykę. Zdarzają się sytuacje, w których za tego typu problemy odpowiada długotrwały stres. Proszę się zastanowić, czy w ostatnim czasie nie jest Pani narażona na bardziej stresujące sytuacje, które mogłyby potęgować taki stan.

Do czasu wizyty u specjalisty proszę trzymać się diety zaleconej przez specjalistę oraz odstawić silne kosmetyki pielęgnacyjne.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem dostępnym na portalu abcZdrowie.pl., w którym znajdzie Pani szczegółowe informacje na temat możliwych przyczyn wypadania włosów:

https://portal.abczdrowie.pl/wypadanie-wlosow-przyczyny-i-sposoby

Warto również zapoznać się z odpowiedziami ekspertów portalu na pytania o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-zrobic-w-przypadku-nadmiernego-wypadania-wlosow

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pielegnacja-wlosow-i-wzmozone-wypadanie-wlosow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.